Eduskuntaryhmän työntekijät

Pääsihteeri
Minna Kelhä
minna.kelha@eduskunta.fi
050 435 9521

Lainsäädäntösihteeri
Jyri Kuusela
jyri.kuusela@eduskunta.fi
(09) 432 3232, 050 339 6911

Tiedottaja
Perttu Iso-Markku
perttu.iso-markku@eduskunta.fi
050 322 6554

Toimistosihteeri
Soile Hyvärinen
soile.hyvarinen@eduskunta.fi
(09) 432 3233,  045 7731 0093

Katuosoite

Vasemmistoliiton eduskuntaryhmä,
Arkadiankatu 3, Helsinki
00102 EDUSKUNTA

Faksi ryhmäkansliaan 09 432 3228

Eduskuntasihteeri
Jan Koskimies
Eduskuntaryhmän puheenjohtaja Aino-Kaisa Pekosen yhteyshenkilö
050 574 0723
jan.koskimies@eduskunta.fi

Eduskuntasihteeri
Laura Koskinen
Kansanedustaja Hanna Sarkkisen yhteyshenkilö
050 462 6604
laura.koskinen@eduskunta.fi

Eduskuntasihteeri
Henri Purje
050 436 8339
henri.purje@eduskunta.fi

Ryhmäavustaja
Johanna Kelhu
Kansanedustajien Li Andersson ja Silvia Modig yhteyshenkilö
050 303 4873
johanna.kelhu@eduskunta.fi

Ryhmäavustaja
Taneli Hämäläinen
Kansanedustajien Anna Kontula ja Markus Mustajärvi yhteyshenkilö
050 574 1357
taneli.hamalainen@eduskunta.fi

Ryhmäavustaja
Aaron Kallinen
Kansanedustajien Paavo Arhinmäki ja Jari Myllykoski yhteyshenkilö
050 574 1254
aaron.kallinen@eduskunta.fi

Ryhmäavustaja
Samira Mansikkavuori
Kansanedustajien Annika Lapintie ja Kari Uotila yhteyshenkilö
050 574 1853
samira.mansikkavuori@eduskunta.fi

Ryhmäavustaja
Justus Mollberg
Kansanedustajien Katja Hänninen ja Matti Semi yhteyshenkilö
050 4420036
justus.mollberg@eduskunta.fi

Tykkäsitkö artikkelista? Kerro siitä kavereillesi!
Jaa kavereille